Vodafone в 1 квартале увеличил покрытие и количество дата-пользователей

Vodafone в 1 кварталі збільшив покриття та кількість дата-користувачів Оставить комментарий

Vodafone покращив основні фінансові показники за результатами 1 кварталу 2020 року. Дохід компанії у січні-березні 2020 року становив 4,39 млрд грн, на 28% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Vodafone демонструє найвищу на ринку динаміку збільшення доходу, пов’язану зі зростанням споживання дата-послуг та збільшенням доходів від торгової діяльності власного роздрібного Vodafone.

Vodafone в 1 кварталі збільшив покриття і кількість 6
У середньому за результатами першого кварталу дата-клієнт Vodafone використовував 4,6 ГБ трафіку на місяць. Зростання споживання стало можливим завдяки активному розширенню покриття мереж швидкісного інтернету. Сьогодні 4G мережа Vodafone доступна 71% українців, 86% населення може скористатися 3G покриттям. За рік кількість базових станцій 4G збільшилася вдвічі, а кількість населених пунктів, у яких доступна 4G – у 3 рази. Vodafone інвестував у мережу в 1 кварталі 2020 року близько 1,2 млрд. грн., включаючи вартість ліцензії в діапазоні 900МГц – 265 млн. грн. Загальні інвестиції компанії у будівництво мереж швидкісного мобільного інтернету становили 26,6 млрд грн.

Крім того, збільшилася кількість дата-клієнтів – кількість користувачів USIM-карт з підтримкою 4G за два роки зросла в 3 рази . А кількість клієнтів Vodafone, які скористалися data-послугами, становила 12 млн.

Показник ARPU зріс в 1 кварталі до показника 68,9 грн, при цьому залишається найнижчим на ринку, що свідчить про доступності тарифних лінійок Vodafone.

Ще одним фактором зростання доходів стало зростання продажів у власному роздробі. На сьогоднішній день Vodafone Retail – один із найбільших рітейлерів у країні. Магазини Vodafone пропонують тільки сертифіковані товари: смартфони, різні гаджети, електроніку, що носиться, роутери, аксесуари. У магазинах також можна підключити будь-які послуги Vodafone та отримати кваліфіковану консультацію від експертів компанії.

Показники операційної ефективності демонструють зростання: показник OIBDA збільшився на 30% порівняно з 1 кварталом 2019 року і досяг 2,3%. млрд. грн. Маржа OIBDA збільшилась до 53,3%. У першому кварталі чистий збиток Vodafone Україна становив 744 млн грн, що пов’язано з курсовою різницею з переоцінки Євробондів обсягом $500 млн. випущених компанією в лютому 2020 року – девальвація гривні на кінець кварталу порівняно з курсом на дату отримання позики становила 15%. span>

За результатами першого кварталу 2020 року абонентська база компанії залишається стабільною – 19,5 млн, річні коливання склали -0,1 %, спостерігається зростання у сегменті контрактних підключень.

Ключовими подіями, що вплинули на діяльність компанії в 1 кварталі 2020 року, стали:

Підписання договору між Vodafone Україна та Vodafone Group про продовження співпраці на 5 років у рамках угоди про стратегічне партнерство. У рамках нової угоди українська компанія продовжить роботу під брендом Vodafone упродовж наступних п’яти років. Як повноправний учасник глобальної програми Vodafone Partner Markets Vodafone Україна може користуватися особливими умовами кооперації з глобальними постачальниками та телекомунікаційними операторами по всьому світу. Це відкриє нові можливості для українського ринку та дозволить українським клієнтам користуватися всіма перевагами сервісу Vodafone, доступного у багатьох країнах світу. Vodafone Group поділиться своєю міжнародною експертизою з питань експлуатації, оптимізації мережі та впровадження високоякісних послуг 4G. Українські компанії матимуть змогу скористатися унікальними розробками Vodafone, такими як екосистема IoT, big data аналітика та хмарні сервіси.
Vodafone Україна здійснив свою першу емісію єврооблігацій на міжнародних ринках капіталу обсягом $500 млн з прибутковістю 6,20%. Це перший досвід для телеком-ринку України. Vodafone вдалося досягти найнижчої ціни на випуск єврооблігацій серед корпоративних емітентів з України, що демонструє сильні фінансові позиції компанії, а також є великим досягненням не лише для Vodafone Україна, а й усього українського ринку.
Vodafone придбав ліцензію на частоти в діапазоні 900МГц, вартістю 265 млн грн, що дозволить розпочати розгортання національного покриття 4G в Україні.
Враховуючи складну ситуацію в країні, викликану епідемією Covid19, Vodafone надав і продовжує надавати допомогу країні. Vodafone Україна спільно зі своїм акціонером – групою компаній NEQSOL Holding – виділила 33 млн гривень як благодійну допомогу лікарням України для боротьби з коронавірусом. Кошти спрямовані на придбання обладнання, систем тестування та засобів захисту для лікарів. Крім того, Vodafone запустив та продовжує впроваджувати ініціативи, спрямовані на підтримку України та українців під час карантину. Попередньо внесок компанії як соціальна підтримка оцінюється у суму близько 30 млн гривень. Таким чином, загальна сума допомоги на сьогоднішній день складає 63 млн. гривень.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Call Now Button