Установлен новый рекорд скорости передачи данных по обычному оптоволокну — 44,2 Тбит/с

Встановлено новий рекорд швидкості передачі даних по звичайному оптоволокну – 44,2 Тбіт/с Оставить комментарий

Дослідники з австралійських університетів Монаша, Суінберна і Мельбурна в ході експерименту встановили новий рекорд швидкості при передачі даних з використанням оптичного волокна. Ця швидкість передачі даних склала 44,2 Тбіт/с або 5,525 Тбайт/с.

Встановлений новий рекорд швидкості передачі даних по звичайному оптоволокну =

Для розуміння: при такій швидкості передати вміст 50 дисків Blu-ray Ultra HD об’ємом 100 Гбайт кожен можна всього за одну секунду .

Підготовка до експерименту почалася з прокладання 75 кілометрів звичайного оптоволоконного кабелю між кампусами Мельбурнського королівського технологічного інституту, Технологічного університету Суінберна та Універс. .

Для досягнення рекордної швидкості фахівці використовували нову технологію мікросот, яка забезпечила більш ефективну передачу даних. Ці мікростільники генеруються всередині волокна кабелю вбудованими резонаторами з мікроплощинами. За словами дослідників, технологію вперше було випробувано в реальних умовах.

«Наш експеримент демонструє здібності оптоволоконних ліній, що вже використовуються. Вони можуть бути основою не лише нинішніх, а й майбутніх мереж зв’язку. Наша розробка масштабується і здатна задовольнити майбутні потреби», — зазначив один із авторів дослідження та лектор Університету Монаша Білл Коркоран (Bill Corcoran).

Тепер вчені думають над тим, як можна було б інтегрувати розроблену ними технологію в існуючу інфраструктуру. «У довгостроковій перспективі ми сподіваємося створити інтегровані фотонні чіпи, які дозволять досягти такої швидкості передачі даних існуючими оптоволоконними каналами зв’язку з мінімальними витратами», — додав професор Мельбурнського королівського технологічного університету Арнан Мітчелл (Arnan Mitchell).

Втім, скористатися подібною швидкістю передачі даних в домашніх умовах у найближчій перспективі не вийде. За словами дослідників, навіть якщо технологія «стане на комерційні рейки», першими, хто зможе її використати, швидше за все, стануть центри обробки даних. Зрештою, гігабітний інтернет існує вже тривалий час, проте досі зустрічається далеко не скрізь. Проте, додають фахівці, якщо нова технологія стане досить дешевою, то якось вона може стати доступною для звичайних споживачів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Call Now Button