Отже, антена обрана, встановлена, сигнал знайдений і отриманий – саме час подумати що робити з ним далі. У нас є три можливості:
– o підключити антену безпосередньо до мобільного телефону (пасивне посилення сигналу);
– o з’єднати її з модемом;
– використовувати підсилювач сигналу стільникового зв’язку.
Перший варіант досить маячний, ми про нього згадали просто тому що він є і більше обговорювати його не будемо. Тепер щодо модему. Цим способом ми отримуємо на дачі або заміському будинку мобільний 3G або 4G інтернет. Начебто все добре. Однак, нам потрібен модем з антеним роз’ємом. З одного боку, цей модем буде прив’язаний до антенного кабелю, з іншого боку до комп’ютера. Таким чином, наш ПК (можна і ноутбук) виявляється на повідку. Вихід є, беремо модем із WiFi. Купуємо достатню мобільність у переміщеннях та стійкий інтернет канал.
Але якщо до того стільниковий зв’язок на вашій дачі була нестійка, то по телефону ви дзвонити все одно не зможете. Тому краще вирішити проблему у комплексі.
Придбаємо підсилювач (репітер), тобто пристрій, що являє собою стільниковий і підсилювач, до якого з одного боку підключається зовнішня антена , про які ми вже говорили, а до виходу — внутрішня штирьова.
Таким чином, слабкий сигнал прийнято, посилено і роздано в приміщенні вашої дачі або будинку. Repeat (від англ.) означає повторювати, значить повторювач сигналу стільникового зв’язку. Тепер ви можете з ним робити все, що завгодно, ніби вишка базової станції видно вам з вікна.
Приймальна і випромінююча антени репітера обов’язково повинні бути рознесені в просторі. При їхньому безпосередньому сусідстві за рахунок позитивного зворотного зв’язку ваш підсилювач просто “захлинеться”. Це явище приблизно те саме, коли мікрофон піднести близько до колонок, якщо хтось стикався.
Звичайно, варіант цей більш накладний. Модем доведеться купувати окремо, але зручності того варті. Крім того: у вас може бути вбудований модем, наприклад, у планшеті; можна на роздачу WiFi увімкнути ваш смартфон.
На завершення ще пара практичних порад.
Все обладнання для підсилення стільникового сигналу краще купувати готовим комплектом. Це гарантує вам його сумісність як за електричними параметрами, так і сумісністю кабелів, проводів і з’єднувачів.
Що стосується виробника — не нав’язуючись, але краще купувати потужніший підсилювач із захистом від перезбудження, індикацією сигналу, з можливістю регулювання вхідного та вихідного сигналу. У нас в офісі успішно працює комплект від AMPLITEK (це не прихована реклама, а насправді так). Успіхів усім.