Словосполученняретранслятор GSM, позначає пристрої посилення сигналу GSM, більше стають відомими звичайним користувачам мобільного зв’язку, незважаючи на те, що, здавалося б, GSM оператори покрили практично 100% території України. Тим більше, білі плями, куди ще не проникав сигнал GSM є, а також вистачає місць, що номінально числяться в зоні покриття, але в яких, з тих чи інших причин, неможливо скористатися послугами зв’язку.
Передумови, якими відсутній сигнал мобільного оператора, переважно дві. Охарактеризувати їх можна так – велика віддаленість від базової станції оператора і наявність перешкод стоять на шляху GSM сигналу. Дуже часто ці дві причини йдуть в одному ряду, тобто може бути і віддаленість об’єкта від джерела сигналу мобільного зв’язку (від базової станції – БС) і перешкоди стоять на шляху (ліс, опуклість ландшафту – височини , западини, стіни будови, великі будівлі). З цим крайнім випадком (видалення + перешкоди) частіше можна зіткнутися за містом, що ускладнює, звичайно процес посилення сигналу.
У міських умовах в основному доводиться мати справу з наявністю перешкод, товстими стінами будівлі, перешкодами, що виникають через щільну муніципального будівництва. Так чи інакше, з усіма цими проблемами доводиться боротися за допомогою установки підсилює апаратури, центральним і основним компонентом якої, виступає репітер (ретранслятор) GSM. Слова репітер і ретранслятор, запозичені з англійської технічної мови, і досить чітко визначають принцип роботи цих пристроїв. Репітер (англ. repeater) – означає повторювач і дає нам зрозуміти, що даний пристрій не привносить нічого свого, а повторює сигнал, отриманий від першоджерела. Таким чином GSM репітер, плучив сигнал від базової станції, підвищує його і передає на площу, де є необхідність у цьому сигналі. Іншими словами, інакше кажучи, репітер GSM, як би повторює роботу базової станції мобільного оператора, сигналу якої не вистачає.
Слово ретранслятор, говорить насправді про те ж, спираючись на те, що функціонально відбувається процес зв’язування двох прийомо-передавачів, які без додаткової допомоги не можуть встановити між собою якісний канал зв’язку. У нашому випадку, якщо говорити про мобільний зв’язок, приймально-передавачами виступають базова станція (операторське обладнання) і мобільний телефон (клієнтське обладнання). Тобто в цьому випадку відкривається інша характеристика цих підсилюючих пристроїв, покликаних встановити зв’язок між мобільним телефоном і базовою станцією. Репітер GSM, працює в обидві сторони, передаючи (транслюючи) сигнал від БС до телефону і навпаки.
Це дає нам привід ще раз пригадати, що у кожного з нас сьогодні як мінімум по одній радіостанції, доведеної, правда, завдяки швидкому технічного стрибка в області зв’язку, до невеликих розмірів. Без цих портативних пристроїв сучасній людині вже важко уявити собі нормальну життєдіяльність, тому якщо на початку будівництва стільникових мереж ми могли ще якось змиритися зі зникненням стовпчиків сигналу на телефоні, припускаючи, що в міру становлення цього виду зв’язку на ноги таких ситуацій буде і менше. Тим більше, вони до цього часу трапляються і навіть у самому центрі великого міста, такого, наприклад як Київ. Інша справа, що вже сьогодні є добре перероблені схеми усунення подібних проблем, виконати які допомагають саме GSM репітери, про які йдеться на цій сторінці.
Як відомо, голосовий мобільний зв’язок GSM працює в двох частотних діапазонах – 900 і 1800 МГц. Відповідно, репітери GSM, що використовуються для посилення «голосу» діляться за своїми можливостями, перш за все, за цією ознакою.
Але іноді, в специфічних ситуаціях потрібні двох діапазонні ретранслятори GSM 900/1800 МГц. Їх доцільно встановлювати в ситуаціях, коли потрібно посилення не одного, а пари операторів і при цьому вони різняться за постійним. , частотним діапазонам, у яких працюють. Так само такі ретранслятори іноді ставлять з метою зменшення ймовірності виникнення проблем з мобільним зв’язком (захоплюються обидва діапазони і відповідно збільшується кількість каналів, відповідно менше можливість відсутності зв’язку через навантаження Б
З).
Як відомо, наші оператори Київстар, Lifecell і Vodafone (МТС), з деякого часу придбали ліцензії на частотний діапазон 2100 МГц, за допомогою якого надають послуги 3G. Завдяки цьому на наших телефонах з’явився цей довгоочікуваний знак, що позначає покриття мереж третього покоління і разом з ним можливість скористатися послугами мобільного Інтернету на великих (до 42 Мбіт / з еталоном DC HSPA+), швидкостях. Зрозуміло все більше абонентів сьогодні хочуть отримувати послуги не тільки голосового зв’язку, але і користуватися всім тим навіщо і призначений 3G телефон. Уявити собі мобільний зв’язок без Skype, Viber, електронної пошти, та й взагалі без Інтернету вже досить складно.
З іншого боку, з певного часу на 3G діапазон 2100 МГц, оператори поклали ще й обов’язок передачі як голосового трафіку. Це внесло нові завдання по посиленню сигналу, оскільки в приміщеннях, в яких колись посилювався, наприклад, діапазон 1800 МГц, сьогодні необхідно додавати 2100 для Інтернет-послуг. . Так само іноді доцільно поставити 3G репітер UMTS (HSPA) на 2100 МГц для поліпшення голосового зв’язку, оскільки телефони краще працюють саме з цим діапазоном. Зрозуміло для комплексних рішень сьогодні все частіше стали використовуватися такі дводіапазонні підсилювачі, як репітери 900/2100 МГц і 1800/2100 МГц.
Так само ретранслятори GSM діляться за потужністю сигналу, який вони дають у бік абонента, тобто по площі покриття, яку вони можуть забезпечити. Зазвичай GSM ретранслятори розбилися на 3 категорії. Малопотужні – площа покриття до 300 кв. м, середньої потужності – до 1500 – 2000 кв. м, і масивні – покриття більше 2000 кв. м. Крайня категорія так само могла б ділитися, але тому що тут ми говоримо про GSM підсилювачі, що використовуються в основному для локального забезпечення покриття на окремих об’єктах, а не про розширення GSM покриття силами оператора, то зупинимося у цьому визначенні.
Перша категорія репітерів зазвичай також має потужність до 10 мВт, друга – 100 мВт і третя має потужність понад 100 мВт.
Здебільшого внутрішні антени мають кругову діаграму спрямованості (називають іноді неспрямованими антенами). Так само, наприклад для настінного кріплення, використовуються і спрямовані антени з широкою діаграмою спрямованості. До малопотужних ретрансляторів, зазвичай, підключається одна внутрішня антена, в рідкісних випадках дві. З репітерами середньої потужності і сильними можуть взаємодіяти ще більше внутрішніх антен, приєднаних через дільники потужності – спліттери (англ. splitter).
Залишається розділити GSM ретранслятори по виробниках і це, можливо, у певних випадках, можливо найважливіший фактор. Зрозуміло, що левова частка цих механізмів, як, втім, і всіх інших, виробляється в КНР. Але є і винятки, причому винятки відмінні з цього правила. Наприклад, GSM репітери Picocell, відносяться до категорії підсилюючих пристроїв GSM найвищого класу. З огляду на те, що репітер (ретранслятор) мобільного сигналу – потужне підсилююче пристрій, що працює після установки 24 години на добу, не варто сильно ганятися за дешевизною в цьому питанні, особливо щодо вибору супутнього для цього обладнання і матеріалів , таких як GSM антени, кабель, роз’єм (конектор). У цьому випадку при виборі ретранслятора радимо прислухатися до порад наших фахівців. Маючи багатий досвід по установці GSM ретрансляторів, знаючи їх якості і можливості, а також експлуатаційні характеристики, ми допоможемо зробити кращий вибір.
А для більш детального ознайомлення і покупки всього потрібного, чекаємо на вас в нашому магазині.