Налаштування репітера

Налаштування репітера для посилення мобільного сигналу – не завжди дуже проста задача, хоча і вимагає деяких знань та розуміння суті процесу. У цьому випадку ви звернетеся або в техпідтримку компанії-виробника репітера, або до монтажників репітерів мобільного зв’язку.

Настройка репитера

Для економії часу та коштів користувач намагається сам налаштувати репітер, але не завжди це виходить, так як належної інструкції з встановлення репітера не знайшов. Тоді можуть і швидше за все наблудити перешкоди або перебої викликів у місцевості, де встановлено репітер.

У цій публікації розглянемо загальний алгоритм налаштування, загальні принципи на які слід орієнтуватися при налаштуванні високочастотного обладнання.

Включаємо репітер в мережу (за умови, що репітер підключений до внутрішньої та зовнішньої антен) і далі потрібно визначаємося з типом репітера , і переходимо до можливих налаштувань.

Репітер без дисплея. Репітер, який не має дисплея, буде обладнаний світлодіодами, в них як правило буде не менше двох. Перший – це харчування (Power) та другий аварія (Alarm).

Залежно від ситуації, індикатор Alarm може блимати або змінити також колір. Це є першою ознакою, неправильним регулюванням репітера.

У штатному режимі світлодіод повинен бути зеленим або хоча б не горіти червоним.

Щоб позбутися проблеми, вам потрібно знайти, правильні рівні посилення стільникового сигналу.

На прикладі репітера PicoCell серії SXB (де теж відсутня екран), Ви побачите перемикачі атенюатора. У цьому випадку, вони діляться на перемикачі DOWNLINK і UPLINK.

Перемикачі з боку DOWNLINK повинні саме збігатися з перемикачами UPLINK, тобто. бути дзеркально встановлені. Якщо осторонь DL включена атеннеація 2 dB, осторонь UL повинна бути, включена аттенюация на 2 dB.

Саме цим досягається “рівновагу” вхідного і вихідного сигналу. При відсутності цієї рівноваги у Вас буде горіти індикатор Alarm.

Репітер з дисплеєм. Це зазвичай більш дорогі і сучасні репітери, як правило, поставляються з LCD-екраном, на якому відображена інформація про посилення в режимі “online”.

Тут “Alarm” може виводитися різними методами: повідомленням на екрані, індикатором або просто світлодіодом.

Зазвичай, якщо репітер працює неправильно, перше, що можна порадити – знизити потужність підсилювача. І найімовірніше, це можна зробити в візуальному меню репітера “Налаштування” або “Посилення”.

Перемикачів атенюаторів-перемикачів, там, нарешті, будуть числа (теж у dB). Принцип той самий – змінюючи числа в UL, не забудьте змінити і DL.

Бує трапляються більш старі версії репітерів, які обладнані екраном. Смисл налаштувань подібний репітерів, такий же, як описано вище. За допомогою меню, необхідно встановити посилення UL і DL.

Увімкніть живлення ретранслятора. У меню НАЛАШТУВАННЯ/ХАРЧУВАННЯ, перевірте, що обидва канали ретранслятора повинні бути включені.

У меню НАЛАШТУВАННЯ /ПОСИЛЕННЯ встановіть посилення в каналі DN «станція – телефон», достатнє для виходу ретранслятора на найвищу, як Більшість нас постійно говорить, вихідну потужність, але нижче спрацьовування системи автоматичного регулювання потужності (АРМ), у своїй з’являється значок А, оскільки у цьому режимі посилення у каналі «станція – телефон» автоматично знижується. Допускається короткочасне спрацьовування АРМ характерне мінливому трафіку базових станцій стільникових систем. Якщо рівня сигналу від базової станції недостатньо при найвищому посиленні, то слід скоригувати напрямок зовнішньої антени по максимуму сигналів базової станцій відповідного оператора зв’язку. /span>

Встановіть посилення в каналі UP «телефон – станція», близьке до значення, встановленого в каналі “станція – телефон”. У GSM системі допускається розбаланс посилень в каналах не більше 6 дБ, саме з цієї причини не рекомендується доводити посилення в каналі «станція – телефон» до спрацьовування АРМ, т.к. у цьому випадку стає незрозумілим значення посилення.

Перевіртеся у відсутності самозбудження ретранслятора. Ознакою самозбудження є наявність постійного рівня вихідний потужності в каналі «телефон-станція» за відсутності працюючих телефонів абонентів. Якщо згідно з вимірами або розрахунками відомо, що рівня сигналів від базової станції недостатньо для,Того, щоб ретранслятор «вийшов на повну потужність», а індикатор ретранслятора показує повну шкалу, і при цьому з’являється значок – Р , то це однозначно свідчить про самозбудження.

Комфортно скористатися наступним способом: при збільшенні посилення на 1 дБ рівень вихідної потужності також повинен збільшитися на 1 дБм, якщо відбувається стрибок потужності на 2 дБм і більше, то це означає настання самозбудження. Для стійкої роботи ретранслятора рекомендується встановити посилення на 2-4 дБ нижче того значення, при якому відбувається «стрибок» потужності.

Змініть орієнтацію та взаємне розміщення антен. При правильній установці антен і коефіцієнтів посилення не повинен постійно світитися значок Р.

Перевірте роботу ретранслятора, використовуючи мобільник в інженерному режимі. При необхідності виконайте остаточну орієнтацію і установку антен для забезпечення кращих умов зв’язку.

 Call Now Button