Lenovo повідомляє про стабільні фінансові результати та рекордний доход до оподаткування Оставить комментарий

Компанія Lenovo Group (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) оголосила про стабільні фінансові результати четвертого кварталу і 2019 фінансового року продемонструвавши сильну позицію, незалежно від світової трансформації. Незважаючи на макроекономічні та галузеві виклики, вже двічі поспіль річний виторг компанії перевищує $50 млрд ($50,7). Lenovo досяг рекордного показника доходу до оподаткування, який збільшився майже на 19% у річному обчисленні і склав $1,02 млрд. Чистий прибуток за рік досяг $665 млн, показавши зростання на 12% рік до року.

Lenovo повідомляє про стабільні фінансові результати і рекорд =

Базовий прибуток на акцію за рік склав $5,58 центів (43,61 цента HK$), за четвертий квартал цей показник становив $0,36 цента (2,80 цента HK$). Рада директорів Lenovo оголосила остаточний дивіденд $2,77 цента (21,5 цента HK$) за акцію у 2019 фінансовому році, який тривав з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року.

“В умовах глобальних змін і трансформації, з якими ми зіткнулися вперше, компанія Lenovo значно змінила свою діяльність за останній рік. Я не можу не пишатися досягнутими результатами: від майже рекордного річного виторгу в $50,7 млрд до найвищого показника доходу до сплати податків у розмірі $1,02 млрд. Я також неймовірно пишаюся тим, як ми реагуємо на глобальну пандемію як з боку ведення бізнесу , так і в рамках соціальної відповідальності У цей невизначений для всього світу час, я впевнений, що завдяки налагодженій операційній ефективності та міжнародній присутності, Lenovo реалізовуватиме стратегію інтелектуальної трансформації та повністю скористається новими можливостями сьогодення, які стануть “новою нормою””, ? коментує Ян Юаньцин (Yang Yuanqing), голова ради директорів та генеральний директор Lenovo.

 

Глобальні економічні фактори та прогнози

За останні 12 місяців компанія зіткнулася з кількома загальновиробничими викликами, включаючи геополітичну невизначеність, дефіцит поставок комплектуючих, вплив валютних коливань і глобальну пандемію COVID-19 у четвертому кварталі. Щоб мінімізувати вплив коронавірусу та збалансувати виробництво, компанія використовує понад 30 власних виробничих майданчиків та звертається до потужностей компаній-партнерів у всьому світі. Завдяки географічному балансу та властивим компанії гнучкості, стійкості та ефективності, Lenovo продовжувала виробляти продукцію та відвантажувати замовлення клієнтам протягом четвертого кварталу. Саме ці фундаментальні здібності разом із постійним впровадженням інновацій будуть рушійною силою для розвитку бізнесу в майбутньому та дозволять використати можливості, які з’являються в умовах “нової норми” життя, віддаленої роботи та навчання для довгострокового зростання. Нові умови життя призведуть не лише до зростання ринку персональних комп’ютерів та смарт-пристроїв, але й до появи дата-центрів та інфраструктури підтримки, які забезпечать високошвидкісне живлення мереж та новий цифровий досвід.

 

Огляд бізнес-групи

Підрозділ Intelligent Devices Group (IDG) продовжує демонструвати високі результати продуктивності. Група PC and Smart Devices (PCSD), одне з двох бізнес-підрозділів IDG, досягла лідерських показників прибутковості з річною виручкою близько $40 млрд, яка зросла на 3,6% рік до року. Дохід до сплати податків досяг рекордних $2,3 млрд (зростання більш ніж на 18% у річному обчисленні). Рентабельність зросла на 0,7% рік до року та становила 5,9%. Компанія зміцнила та розширила своє лідерство у галузі з часткою ринку 24,5%, продемонструвавши зростання більш ніж на 1 процентний пункт. Ці показники були досягнуті завдяки послідовній стратегії, що передбачає зосередження на сегментах, що швидко розвиваються, і інвестування в них. Ігрові пристрої, робочі станції, тонкі та легкі пристрої та ноутбуки на базі Chrome ? всі вони показали двозначний приріст обсягу на ринку рік до року.

Фінансовий рік для другого бізнес-підрозділу IDG, Mobile Business Group (MBG), за прогнозами повинен був стати проривним, проте ситуацію змінило вимушене закриття основної фабрики смартфонів компанії в Ухані-за COVID-19 Загальний виторг підрозділу зменшився, недоотримавши до $94 млн у річному обчисленні, а збитки становили $43 млн. Компанія фокусується на інноваціях, акцентуючи увагу на преміальному сегменті зі знаковим смартфоном motorola razr з гнучким екраном.
Сукупний виторг підрозділу Data Center Group (DCG) зменшився на 8,7% через спад попиту на гіпермасштабувані рішення та значного зниження цін на продукти компанії. Проте виручка без урахування гіпермасштабованих рішень зросла на 5,3% рік до року. Цьому сприяло двозначне зростання сегментів програмно-визначуваної інфраструктури (Software Defined Infrastructure), систем зберігання даних, програмного забезпечення та сервісних послуг рік у рік. Зокрема, виручка спрямування систем зберігання даних зросла на 50% у річному зіставленні. Крім того, сегмент серверів без урахування гіпермасштабованих рішень продемонстрував зростання на 14%, а виторг на китайському ринку зріс на 23% рік до року. Компанія також розширила своє лідерство у напрямку високопродуктивних обчислень (HPC), 173 системи Lenovo увійшли до списку суперкомп’ютерів ТОП500.

Напрями бізнесу, що розвиваються, продемонстрували суттєвий прогрес. Виручка напряму Smart IoT, що включає доповнену та віртуальну реальність, рішення для смарт-офісів та Інтернету речей, майже потроїлася (+296%) рік до року. Виручка сфери “розумної” інфраструктури (Smart Infrastructure) зросла на 37% рік до року, а напрямок віртуалізації мережевих функцій (Network Function Virtualization) став прибутковим. Напрямок Smart Vertical продемонстрував зростання виручки більш ніж удвічі (+133%) завдяки зростанню бізнес-групи Data Intelligence, “розумного” медичного обслуговування та смарт-рішень у сфері освіти. Для підрозділу Програмного забезпечення та сервісів цей рік був проривним. Напрямок продемонстрував рекордний виторг, який збільшився на 43,2% рік до року і склав $3,5 млрд. Саме ці напрямки бізнесу стали каталізатором загальної трансформації групи.

 

Ключові показники четвертого кварталу

Квартальний виторг знизився на 9,7% і склав $10,6 млрд рік до року. Дохід до сплати податків? $77 млн, а чистий прибуток? $43 млн.

Для групи PC and Smart Devices квартал став досить успішним. Виручка зменшилася на 4,4% рік до року, але дохід до сплати податків зріс на 15% ($525 млн. проти $458 млн.) рік до року. Це підвищило прибутковість компанії на 1 пункт до рекордно високого рівня? 6,2%.

Виручка групи ПК випередила зростаючий ринок на чотири пункти, що затвердило лідерство компанії на світовому ринку.</ >

На підрозділ Mobile Business Group (MBG) вплинув COVID-19 через закриття основної фабрики з виробництва смартфонів компанії в Ухані протягом більшої частини кварталу. Попри це компанія використовувала виробничі потужності з усього світу, тому протягом кварталу було вироблено 6 мільйонів телефонів.
Напрям серверів у рамках підрозділу Data Center Group (DCG) утримав двозначне зростання (на 14%) рік до року. Виручка з урахуванням гіпермасштабованих рішень знизилася через значне падіння цін. Однак виручка від іншої діяльності зросла майже на 4% рік до року, що було обумовлено розвитком напрямків програмно-визначеної інфраструктури (Software Defined Infrastructure), систем зберігання даних, програмного забезпечення та сервісних послуг.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Call Now Button