Навесні 2018 року телеком оператор підключив до 4G зв’язку 20 міст України. А через два роки покриття мережі LTE компанії є у понад 10 тисячах населених пунктів, де проживає практично 77% населення України. За цей період у мобільній мережі Київстар абоненти використали 649 Петабайтів дата-трафіку.
Сьогодні Київстар підключив до мережі 4G ще 43 населені пункти. Зокрема міста Хмільник, Чигирин, Пустомити, Комарно, Щирець та інші. Таким чином, загальна кількість населених пунктів, де доступні послуги швидкісного мобільного інтернету, перевищила 10 тисяч. Мережа 4G охоплює територію, де мешкає 31,5 млн людей, або 77% населення України. У мережі Київстар встановлено понад 10 тисяч базових станцій, які працюють за технологією LTE (4G) та компанія продовжує збільшувати територію покриття мережі.
Олександр Комаров, президент «Київстар»: «Незважаючи на обставини, що виникли в державі та світі через поширення коронавірусної інфекції, Київстар продовжує розвивати 4G, адже ми розуміємо, що зараз зв’язок для понад 26 мільйонів наших абонентів важливий як ніколи. Київстар завжди поряд, щоб ви залишалися на зв’язку!».
Перевагами 4G в мережі Київстар скористалося вже понад 10 мільйонів абонентів. Що показово, абонент 4G використовує в середньому майже 8 ГБ на місяць, тоді як у мережі 3G лише 2,6 ГБ. У малих населених пунктах, де немає фіксованого інтернету, потреби у 4G навіть вищі, ніж у великих містах. Наприклад, у ряді сіл використання дата трафіку сягає 40 ГБ на абонента. Тоді як у мегаполісах та обласних центрах – по 9 ГБ на абонента.
Загалом за два роки, з 2018 по 2019 роки обсяги дата-трафіку в мобільній мережі Київстар збільшилися вдвічі, з 325 до 649 Петабайт. Наприклад, за один місяць у 2019 році абоненти використали вдвічі більше дата-трафіку, ніж 5 років тому за рік.
Висока швидкість передачі даних і можливості нової технології стимулюють абонентів, які користувалися іншими стандартами зв’язку, активно змінювати старі SIM-карти на USIM-картки, що підтримують 4G. Так, у мережі Київстар вже 7,8 млн. абонентів замінили SIM-карти на USIM. Нагадаємо, що замінити SIM-карту абоненти можуть самостійно – достатньо придбати стартовий пакет 4G. Замовити стартовий пакет із USIM-карткою можна на сайті Київстар.
Щоб зв’язок 3G і 4G був доступний якомога більшій кількості жителів України, Київстар інвестував понад 25 млрд грн. Компанія забезпечує найвищу середню швидкість мобільного Інтернету серед інших мобільних мереж України. Це підтверджують дані за 2018 та 2019 роки міжнародних компаній Ookla та nPerf, які аналізують швидкість інтернету по всьому світу. Так, за останній рік середня швидкість мобільного інтернету у 4G мережі Київстар була 27,7 МБ/с.
В умовах, коли багато процесів переводиться в «дистанційний» режим, доступ до швидкісного інтернету набуває ще більш важливого значення. Так, абоненти Київстар можуть отримувати безкоштовні консультації лікарів через мобільний додаток «Доктор онлайн». Бізнес-абоненти – організовувати віддалені офіси, проводити зустрічі онлайн, віддалено працювати з документами та корпоративною поштою. Студенти та школярі – користуватися онлайн курсами Prometheus та енциклопедією Wikipedia без списання мегабайтів, батьки та діти – дивитися новини та дитячі канали без додаткової плати на платформі Київстар ТБ.