Експлуатація репітера

Одним із найважливіших розділів використання будь-якого пристрою або системи є його експлуатація і репітер не є винятком, тому говорити сьогодні будемо саме про це – про експлуатації репітера.

Експлуатація репітера

При виборі системи посилення стільникового зв’язку необхідно пам’ятати, що для коректної роботи репітера потрібен хоча б мінімальний сигнал у місці монтажу зовнішньої антени . Варто зауважити, що за повної відсутності сигналу репітеру просто нічого буде посилювати. він не є генератором сигналів, він лише повторювач, він може повторити та посилити сигнал лише за його фізичної наявності.

Стільниковий сигнал від станції мобільного провайдера послуг приймається зовнішньою (зовнішньою) антеною і по коаксіальному кабелю надходить у підсилювач, де цей сигнал додатково посилюється і надходить на внутрішню антену, яка перевипромінює отриманий сигнал абоненту.

Якщо необхідна площа покриття велика, то при необхідності може бути встановлено багато антен після підсилювача зв’язку, які підключаються до ретранслятора через дільники потужності (можливість підключення кількох антен залежить від характеристик репітера, кількості кабелю в системі посилення та умов застосування репітера).

У свою чергу випромінювані, сигнали від абонентських телефонів (одночасно може працювати кілька телефонів, все залежить від пропускної здатності БС) приймаються внутрішньої антеною і надходять у репітер, де посилюються до необхідного рівня, надходять кабелю на зовнішню антену і випромінюються в напрямку на базову станцію мережі. Вихідна потужність репітера автоматично обмежується, що гарантує мінімальний рівень різних спотворень. При цьому стільниковий телефон працює в режимі мінімальної потужності, необхідної для нормального, стійкого зв’язку, а це, в свою чергу, зменшує негативне випромінювання від телефону на його власника.

Зовнішня антена встановлюється на щоглі, на даху або на фасаді будівлі в місці, якому забезпечує найвищий рівень сигналу від базової станції мобільного оператора зв’язку.

Попередній вибір місця встановлення бажано здійснювати з використанням спеціальних вимірювальних приладів або як мінімум за допомогою стільникового телефону, підключеного до зовнішньої антени працюючого у «сервісному» режимі. Відстань між зовнішньою і внутрішньою антенами визначається параметрами всіх елементів системи, що встановлюється (антенн, репітера, кабелів, розгалужувачів, екрануючими і поглинаючими властивостями конструкцій приміщення) і може становити від 5 до 20 метрів.

Для нормальної роботи підсилювача повинна забезпечуватися електромагнітне екранування між антенами з урахуванням згасання у коаксіальних кабелях кабелях.Рівень екранування повинен бути не менш ніж на 20дБ більше, ніж встановлене посилення ретранслятора. Щоб уникнути будь-якого перевантаження репітера бажано розташовувати внутрішні антени так, щоб абонент не міг наблизитися до антени на відстань менше одного-двох метрів.

Репітер розрахований на постійну, цілодобову експлуатацію при температурі навколишнього повітря від -30°С до +55°С, все залежить від моделі та виробника обладнання. Вибираючи місце установки, слід забезпечити хорошу вентиляцію, відсутність електромагнітних полів, надмірної вологості та інших несприятливих факторів, що сприятиме довговічності та надійності пристрою.



Call Now Button