Антенна для сотовой связи

Антена для стільникового зв’язку Оставить комментарий

Існує два основних види антен для стільникового зв’язку: спрямовані і ненаправлені (всеспрямовані).

Антенна для стільникового зв'язку

Всіноспрямована антена являє собою звичайний круговий штир, а в самому кустарному варіанті – шматок дроту. Випромінює (приймає) вона на всі боки поступово. Якщо раптом зберетеся робити її своїми руками — майте на увазі, що її розмір залежить від довжини хвилі сигналу, що приймається (випромінюється) (λ). Як правило, штирьові антени мають довжину 1/4, 1/2, або 1 λ.

Яким або значним коефіцієнтом посилення вони не мають і використовуються, здебільшого, для роздачі всередині приміщення сигналів WiFi роутера або GSM репітера .

Ще один можливий варіант застосування такої антени – як виносна в системах GSM сигналізації, встановлених в зоні невпевненого прийому стільникового зв’язку, наприклад, на дачі або в заміському будинку.

Наступний вид антен – спрямовані. Вони можуть застосовуватися посилення сигналу стільникового зв’язку. Характеризуються коефіцієнтом посилення, що вказується в dB (децибелах). Для допитливих — трохи теорії.

Децибел – величина, що характеризує логарифмічну залежність від рівня відносного збільшення сигналу (просто – в рази). KdB=10*lg(Крази). Тобто, якщо сигнал посилено в 100 разів, то децибелах це буде KdB=10*lg100=10*2=20dB. До речі, це дуже гарне значення для антен.

 

Антенна для стільникового зв’язку. У характеристиках антени ви можете зустріти коефіцієнт посилення, вказаний в dBi (дБі). Сильно не напружуйтеся – i позначає еталонну антену, що рівномірно випромінює у всіх напрямках. Це міфічний пристрій, що в реалії не існує, а тому не забивайте собі голову і вважайте, що в нашому випадку dBi тотожний dB.

Направлені антени вимагають орієнтації на джерело сигналу. Оскільки посилення тут досягається формуванням відповідної пелюстки діаграми спрямованості (рис.1), то чим KdB більше, тим діаграма вже і направлення на базову станцію стільникового зв’язку треба виставляти точніше (розмова може йти про точність до одиниць градусів).</ >

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Call Now Button